Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Językowego Male das Wort

Utworzono dnia 15.06.2020

Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Językowego "Male das Wort". Przypominamy, iż Konkurs był adresowany do uczniów klas I – VIII uczących się języka niemieckiego. Zadanie konkursowe polegało na graficznym przedstawieniu dowolnie wybranego słowa niemieckojęzycznego, tak aby było ono zrozumiałe nawet dla osób nieznających języka niemieckiego. Konkurs koordynowała po raz drugi nauczycielka języka niemieckiego-Ilona Pella-Bok.

Cieszymy się, ze na nasz konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac, bo aż 144 z 42 szkól podstawowych z całej Polski.

W zakładce Konkursy zamieszczamy Protokół z obrad jury oraz listę nagrodzonych. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom. Informujemy, że uczniowie wyróżnieni w konkursie otrzymają dyplomy i nagrody (zdjęcie w miniaturze) ufundowane przez Dom Wspólpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu, które prześlemy pocztą. Przypominamy, że nasz konkurs wpisany został na listę konkursów kuratoryjnych jako konkurs ogólnopolski i uzyskanie w nim nagrody uprawnia do wpisu tego osiągnięcia na świadectwie szkolnym.

Anna Rogala-Goj, dyrektor szkoły

Prace wyróżnione