REGULAMIN KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI

ZSP W BORUSZOWICACH - SP IM. JANA PAWŁA II

Zasady ogólne

1. Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy oraz rodzice i opiekunowie uczniów naszej szkoły.
  2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  3.  Biblioteka udostępnia swoje zbiory zgodnie z ustalonym grafikiem w wyznaczonych godzinach.
  4. Ze zbiorów bibliotecznych można korzystać w czytelni, wypożyczając do wykorzystania na lekcjach bądź zabierając materiały do domu.
  5. W bibliotece należy zachować ciszę.
  6. Obowiązuje zakaz spożywania posiłków, picia napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych.
  7. Użytkownicy zobowiązani są do poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki.
  8.  Czytelnicy (RODZICE) ponoszą odpowiedzialność materialną za szkody wynikłe z ich winy ( celowe zniszczenie, zgubienie, ….).
  9. Każdy użytkownik biblioteki zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem biblioteki i przestrzegać go.

Zasady korzystania z wypożyczalni

1. Czytelnik może wypożyczyć książki i inne materiały jedynie na swoje nazwisko.
  2. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki, w tym jedną lekturę z języka polskiego, na okres trzech tygodni.
  3. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad lub z innych ważnych powodów mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej ilości książek.
  4.  Zauważone przy wypożyczeniu uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić bibliotekarzowi.
  5. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną bądź zniszczoną książkę lub oddać inną wskazaną przez bibliotekarza.
  6. Czytelnik, który ma na swoim koncie nie oddaną w terminie książkę nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.
  7. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a biblioteka nie ma na nią zamówień, może przed upływem terminu zwrotu poprosić o jej przedłużenie.
  8. Wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone do biblioteki na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego - najpóźniej do 18 czerwca.
  9. Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do przedstawienia w sekretariacie szkoły zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów wypożyczonych z biblioteki.
  10. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki mogą być przyznawane nagrody na koniec roku szkolnego.

AKTUALNOŚCI: