Innowacje

Polska szkoła potrzebuje innowatorów – nauczycieli z pasją, partnerów w relacjach, mentorów zachęcających i wspomagających uczniów w rozwoju, autentycznych autorytetów, którzy czują, że mogą być prekursorami zmian.

Kreatywność to proces generowania oryginalnych pomysłów, które mają wartość. (…) Innowacja natomiast to wprowadzenie nowych pomysłów w życie. Ken Robinson „Kreatywne szkoły”

Staramy się dotrzymać kroku tym jakże słusznym tendencjom w edukacji i aspirujemy, do grona szkól, w których działania innowacyjne są szkolną codziennością. Dlatego nauczyciele ZSP w Boruszowicach nie tylko coraz chętniej sięgają po innowacyjne rozwiązania, ale także motywowani przez dyrektor szkoły podejmują się trudu przygotowania stosownych dokumentów dla zarejestrowania innowacji.