Projekty

Szkoła podejmuje ciągłe starania nad poszerzeniem oferty edukacyjnej. Oprócz kół zainteresowań, dodatkowych zajęć sportowych i zajęć wyrównawczych, realizujemy szereg ogólnopolskich projektów i programów edukacyjnych.

Należą do nich:

1.Projekt unijny: Poprawa efektywności kształcenia ogólnego uczniów z terenu Gminy Tworóg

2. Makulatura na Misje

3. Kasisi

Nasi przyjaciele:

4. Unicef "Wszystkie Kolory Świata"

5. Ogólnopolski Projekt "Wychowanie przez czytanie"

6. Narodowe Czytanie

7. "Bieg po zdrowie"

8. Aktywna tablica

9."Szkoła Młodych Patriotów"

.

AKTUALNOŚCI:

SP w Boruszowiccach - dobrze zaprojektowana szkoła

Utworzono dnia 09.11.2020

Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boruszowicach już drugi rok realizuje projekt unijny Poprawa efektywności kształcenia ogólnego uczniów z terenu Gminy Tworóg, w ramach projektu nauczyciele realizują szereg zajęć dodatkowych. Są to zarówno zajęcia wyrównawcze, jak i rozwijające zainteresowania, a także adresowane do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Najważniejsze, że w zajęcia zaangażowani są niemal wszyscy uczniowie szkoły, którzy dzięki w spotkaniom w ramach projektu wszechstronnie się rozwijają, zyskują nowe kompetencje, w sposób atrakcyjny spędzają czas. W ramach projektu szkoła została doposażona w pomoce dydaktyczne, które wykorzystywane są podczas lekcji wszystkich przedmiotów. Uczniowie otrzymali do dyspozycji między innymi komplet 20 tabletów, które wykorzystywane są podczas zajęć. Wśród pomysłów, które realizowane są z uczniami, wymienić można zajęcia przyrodnicze przybierające postać doświadczalną, obserwacji astronomicznych. Są zajęcia rozwijające kreatywność, arteterapia czy tez teatroterapia. Efekty zajęć są namacalne i imponujące. To wytwory w postaci prac plastycznych, to działania teatralne, to osiągnięcia uczniów w konkursach. Ale są te daleko ważniejsze, których zmierzyć ani policzyć się nie da. To przede wszystkim wzmocnienie w naszych uczniach poczucia własnej wartości i przekonania, że wiedza, nauka to nieodkryty ogród, do którego kluczem jest ciekawość poznawcza. I my ja wzmacniamy nieustająco, także dzięki realizacji zajęć unijnych.

Anna Rogala-Goj, dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: SP w Boruszowiccach - dobrze zaprojektowana szkoła