Opłaty za korzystanie z usług przedszkola

W Przedszkolu pobierane są dwa rodzaje opłat:
1. Za wyżywienie
2. Za pobyt

Ad.1
Dzienna stawka żywieniowa przypadająca na dziecko w roku szkolnym 2022/2023 wynosi  10 zł.
– 2 posiłki dziennie ( śniadanie, obiad): 8,00zł

– 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek): 10

Z przyjętej stawki żywieniowej wysokości kosztów posiłków kształtują się następująco:
- opłata za śniadanie wynosi 2,00
- opłata za obiad wynosi 6,00
- opłata za podwieczorek wynosi  2,00

W ramach usług świadczonych przez przedszkole dzieci mogą korzystać z posiłków. Liczbę i rodzaj posiłków określa deklaracja podpisana przez rodzica. Podejmowanie w trakcie roku szkolnego jakichkolwiek zmian do wcześniejszej deklaracji dotyczącej rodzaju spożywanych posiłków, wymaga pisemnego wystąpienia rodzica do Pani Intendentki. Intendentka uwzględnia zmiany z pierwszym dniem kolejnego miesiąca.

Ad.2
Usługi świadczone przez Gminne Przedszkole w Boruszowicach w zakresie nauki, opieki i wychowania przedszkolnego realizowane są bezpłatnie w wymiarze 5 godzin dziennie przez 5 dni  w tygodniu w godzinach 8:00 - 13:00 dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Koszt jednostkowy za jedną godzinę korzystania dziecka ze świadczeń w zakresie programu przedszkolnego obejmującego nauczanie, wychowanie i opiekę, realizowanego w czasie przekraczającym wymiar zajęć bezpłatnych, wynosi
1,30 zł – za każdą rozpoczętą godzinę.
Dzieci realizujące OBOWIAZEK PRZYGOTOWANIA PRZEDSZKOLNEGO są zwolnione z tej opłaty. Rodzice dzieci realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego ( 6-latki) ponoszą jedynie opłaty za korzystane przez dziecko wyżywienie.
Pobyt dziecka w przedszkolu rejestrowany jest za pomocą czytnika kart ,,ATMS kids". Elektroniczny system ewidencji wejść i wyjść dziecka stanowi podstawę do naliczenia opłaty z tytułu usługi korzystania z przedszkola.

ZAŁĄCZNIKI: