Innowacje w roku szkolnym 2020/2021

1. Poznawanie przez czytanie (opracowanie i realizacja: Ewa Jaruszowic, Aleksandra Gołkowska, Martyna Ecler-Pasku) . Autorki innowacji zrealizowały cel, jakim było pokazanie, że czytanie kształtuje wewnętrzny świat dziecka, a odpowiednio dobrana literatura pomaga budować system wartości. Innowacja była relizowana podczas lekcji języka polskiego, zajęć świetlicowych i na zajęciach arteterapii i teatroterpaii
  2. Kreatywny od małego. Zajęcia plastyczne realizowane w Gminnym Przedszkolu (opracowanie i realizacja: Dorota Stokłosa, Magdalena Nowak, Stefania Olczyk, Jadwiga Mszyca) Innowacja nakierowana na rozwój kreatywności i twórczego my senia dzieci za pomocą treningu, odpowiednich metod i ćwiczeń. Innowacja była realizowana podczas zajęć plastycznych w gminnym przedszkolu.
  3. W świecie wartości (opracowanie i realizacja: Iwona Pilc, Jadwiga Świętek, Kornelia Sobel, Ewa Jaruszowic) Innowacja pomagała w przygotowaniu uczniów do aktywnego i twórczego uczestnictwa w życiu społecznym i życiu narodu, uczyła szacunku dla kultury rodzimej i innych kultur, kształtowała postawę patriotyzmu i aktywizowała uczniów do działań na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.
  4. Tajemnice przyrody nie są nam obce – nawet w języku obcym. Zintegrowane kształcenie przedmiotowo-językowe w klasie IV w ZSP w Boruszowicach (opracowanie i realizacja: Justyna Strzelecka-Kańtoch) Innowacja była adresowana do uczniów klasy IV w ramach lekcji przyrody i języka angielskiego, w celu podniesienia kompetencji językowych i przyrodniczych.