Osiągnięcia uczniów w I półroczu roku szkolnego 2019/2020

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II odnotowali szereg znaczących sukcesów.

Najważniejsze osiągnięcia:

- I miejsce w Literackim Powiatowym Konkursie ,,Spotkanie ze świętym Mikołajem” dla Emili Bosz - uczennicy klasy III

- Dwa II miejsca w VIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej dla uczennic klasy III oraz III miejsce dla uczennicy klasy VII i dwa wyróżnienia dla uczniów klasy VIII (Hanna Tomczyk i Emilia Bosz - II miejsce; Kamila Dworaczek - III miejsce; Emilia Sałapata i Oliver Kucznik - wyróżnienie)

- II miejsce w Niemieckojęzycznym Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek dla uczennic klasy II. Dwa III miejsca dla uczniów klasy klasy IV oraz trzy III miejsca dla uczennic klasy III i uczennicy klasy VI (Antonina Ciba - II miejsce,;Milena Gawlik i Mikołaj Spallek - III miejsce; Dominika Sobel - III miejsce; Emilia Bosz, Emilia Kijowska i Hanna Tomczyk – III miejsce)

- III miejsce w I Powiatowym Konkursie Niemieckojęzycznym „ W krainie Baśni Grimm” dla uczniów klasy VI (Dominika Sobel, Adam Gatys, Łukasz Mazur )

- V miejsce w Konkursie „Chłopska Szkoła Biznesu” symulacyjna ekonomiczna gra planszowa dla dwóch uczniów klasy VIII (Filip Bednarek, Jędrzej Pawliczek)

- Dwa wyróżnienia w konkursie międzynarodowym w kategorii plastycznej na plastyczną interpretację obrazu „Matka Boska Ostrobramska” zorganizowanym przez Gimnazjum Anny Krepsztul w Butrymańcach na Litwie dla uczennic klasy V oraz specjalne wyróżnienie w postaci druku pracy ucznia klasy V w kalendarzu na stronie miesiąca grudnia (Wiktoria Miś – wyróżnienie; Monika Małek – wyróżnienie; Maciej Gładysz- wyróżnienie oraz druk pracy ucznia w kalendarzu na stronie miesiąca grudnia)

- I miejsce w Konkursie „Liryczne jabłko” zorganizowanym przez MDK nr.1 w Bytomiu dla uczennicy klasy I (Emilka Krzyżewska)

- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na najlepszą prezentację multimedialną na temat wartości w ramach Programu WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE dla grupy uczniów klasy VII (Nikola Domogała, Elżbieta Gołkowska, Jakub Cieślik, Jakub Razik, Jacek Chmiel, Ksawery Szumiał)

- I i II miejsce w Gminnym Konkursie Literacko-Plastycznym „Różańce dla Matki Bożej”- „ Odmawiamy różaniec z Janem-Pawłem II ” w kategorii klas I_IV oraz II i III miejsce w kategorii klas V-VIII I miejsce – Bartosz Bosz – KL I II miejsce – Łukasz Hajda – Kl. II II miejsce – Kinga Kijowska – kl. VI III miejsce – Katrin Świętek i Dominika Sobel – kl. VI

- II miejsce dla uczennicy klasy I w kategorii plastycznej Konkursu plastyczno – literackiego "Pocztówka dla Jana Pawła II z historią w tle w Stulecie Powstań Śląskich" oraz wyróżnienie w kategorii literackiej dla uczennicy klasy VI (II miejsce Emilia Krzyżewska kl. I; wyróżnienie: Dominika Sobel, kl. VI)

- Zakwalifikowanie się uczniów do Udziału w etapie rejonowym XXV Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas IV-V szkół podstawowych w roku szkolnym 2019\2020 (Jędrzej Hellwig, Milena Gawlik)