Innowacje w roku szkolnym 2018/2019

Ocalić od zapomnienia - moje spotkania z historią. Innowacja pedagogiczna adresowana do uczniów klasy VI realizowana w ramach zajęć pozalekcyjnych w roku szkolnym 2018/2019 od lutego do czerwca.

Efekty: Realizacja projektu Póki nie jest za późno, w którym przedstawione zostały wydarzenia, losy postaci, obiekty pamięci z terenu Boruszowic i powiatu tarnogórskiego z czasów powstań śląskich. Udział prezentacji projektowej w Ogólnopolskim Konkursie Póki nie jest za późno organizowanym przez Centarlne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach

Realizujący innowację: Iwona Pilc, nauczyciel historii oraz Elwira Ecler, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i dziedzictwa kulturowegow regionie

Spotkania dziennikarsko- artystyczne - czyli spotkania koła dziennikarskiego redagującego gazetkę uczniowską Co w szkole piszczy? (adresaci - uczniowie klasy VI i VII zaangażowani w działalnośc szkolnego koła dziennikarskiego)   Innowacja realizowana od października 2018 do czerwca 2019.

Efekty: Całoroczne cykliczne wydawanie gazetki Co w szkole piszczy, nakręcenie filmu Odwaga, gazetkowa relacja z Turnusu Uśmiechu w Wiśle, realizacja spektaklu Nasz sen o lataniu.

Realizujący innowację: Ewa Jaruszowic, nauczyciel wspomagający; Małgorzata Nowicka; nauczyciel języka polskiego; Aleksandra Gołkowska, pedagog szkolny

Bajtel po szychcie - innowacja skierowana do uczniów klas I-III. Jej celem było rozwijanie wiedzy o kulturze lokalnej, wprowadzenie w świat sztuki i kultury najbliższej okolicy, poznanie zwyczajów i zajęć domowych w olnym czasie oraz wzbudzanie szacunku do tradycji i kultury regionu. innowacja realizowana była od marca 2019 do czerwca 2019. W ramach innowacji odbyło się 12 3-godzinnych zajęć.

Efekty: W marcu uczestnicy wykonywali wiosenne kwiatki w wazonie, w kwietniu - pisanki, kroszonki, jajka wielkanocne; w maju - prezenty dla mam, a w czerwcu poznawały dawną szkołę - lekcje pisania oraz dawne zabawy.

Realizujący innowację: Elwira Ecler, Dorota Bem, Weronika Zyzik - nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej