"Dzień kariery w przedszkolu"

Utworzono dnia 24.10.2022

21 października dzieci przedszkolne miały okazję poznać wybrane zawody w ramach obchodów ogólnopolskiego tygodnia kariery.
Nie od dziś wiadomo, ze już od najmłodszych lat kształtują się nasze zainteresowania. To, czym dzieci bawią się, w jaki sposób i na ile poznają otaczający ich świat, ma ogromny wpływ na podejmowane w przyszłości decyzje edukacyjno-zawodowe.
W ramach preorientacji zawodowej dzieci wysłuchały wiersza M. Niemyckiego „Zawody”, na postawie którego rozwiązywały zagadki. Przeglądały kolorowe ilustracje, z których dowiedziały się, ze w pracy strażaka ważna jest odwaga, a w pracy lekarza odpowiedzialność. Swoje dziecięce marzenia wyraziły kolorami, z których powstały przepiękne prace.
Szczegóły w naszej galerii.