"Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych"

Utworzono dnia 04.12.2022

W piątek 2 grudnia 2022 r. obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji, porozmawialiśmy z dziećmi na temat osób, które coraz częściej spotykamy na naszej drodze. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, w którym poznawali wybrane rodzaje niepełnosprawności. Poprzez różne zabawy osobiście doświadczali na jakie ograniczenia napotykają się osoby niewidome, osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Dzieci dowiedziały się m. in. w jaki sposób niewidomi rozpoznają banknoty, czytają książki, poruszają się ulicami miasta. Niepełnosprawność, nie jest już tabu. Można, a nawet trzeba o niej mówić, by uświadomić młodym pokoleniom, jak ważna jest akceptacja, zrozumienie i niesienie pomocy tym, z którymi los nie obszedł się łaskawie. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to okazja, by kształtować w dzieciach cechy takie jak empatia, poczucie odpowiedzialności czy sprawiedliwości społecznej.